“Dziewczynka z zapałkami” - audiobook na święta

Nagranie powstało dzięki kreatywności i zaangażowaniu najstarszych uczniów należących do szkolnego koła “Bibliofil”. Nie jest to ich pierwsze czytelnicze przedsięwzięcie. Na stronie szkoły w zakładce biblioteka znajdziemy filmik, na którym czytają swoim młodszym kolegom niedawno wydaną i cieszącą się dużą popularnością książkę “Chłopiec, kret, lis i koń” (cz. 1;   cz. 2).
Na świąteczny czas wybrali klasykę literatury dziecięcej - baśń Hansa Christiana Andersena. Do nagrania przygotowywali się on-line spotykając kilka razy, aby wspólnie dokonać podziału tekstu na mniejsze fragmenty, przydzielić role poszczególnym osobom i ćwiczyć głośne czytanie.Indywidualnie, w domu, każdy samodzielnie dokonał nagrania swojej kwestii i przesłał do Macieja Krawczyka, który jest autorem montażu. W nagraniu usłyszymy: Alicję Kuś, Oliwię Dańczak, Antoniego Stefańskiego, Marię Kozanecką, Małgorzatę Kardę, Adriana Tomaszkiewicza i Wiktorię Jabłońską.

Z czytelniczym pozdrowieniem
Ewa Stępniewska