Nauczyciele świetlicy

Godziny pracy świetlicy szkolnej

• 7:30 - 16:30

CELE I ZADANIA ZAJĘĆ WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNYCH

Celem ogólnym świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości. Z ogólnego celu wynikają zadania szczegółowe:

• organizowanie zespołowej nauki oraz wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej i udzielanie indywidualnej pomocy uczniom mającym trudności w nauce,
  • prowadzenie pracy wychowawczej zmierzającej do kształtowania u wychowanków właściwej postawy społeczno-moralnej (odpowiednie zachowanie się w szkole, domu i środowisku lokalnym),
  • wdrażanie uczniów do pożytecznego organizowania sobie wolnego czasu, wyrabianie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy,
  • prowadzenie współpracy z rodzicami, wychowawcami klas, a także pedagogiem szkolnym celem rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych,
  • ujawnianie i rozwijanie zamiłowań, zainteresowań i uzdolnień uczniów,
  • zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa podczas pobytu w świetlicy.

CIEKAWE ZAJĘCIA I IMPREZY

24.05.2019 r.

Zakończony został konkurs "Portret mamy". Pierwsze miejsce uzyskała uczennica kl. II c Blanka Kunikowska, drugą lokatę zdobyła także uczennica kl. IIc Zuzanna Piechowska, III miejsce uzyskała uczennica kl. Ib - Gabriela Nowicka. Uczennice otrzymały symboliczne nagrody.

01.04.2019 r.

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Wiosenne kwiaty".

I miejsce zdobyła - Blanka Kunikowska z kl. IIc,

II miejsce uzyskała - Alicja Grzelczyk z kl. IIc,

III lokatę zdobyła Gabriela Nowicka oraz Gracjan Kosiorek z kl. Ib.

24.01.2019 r.

W dniu 24 stycznia odbyła się w świetlicy zabawa karnawałowa. Uczniowie przygotowali wcześniej maski karnawałowe, brali udział w konkursach. Zwycięzcy konkursów otrzymali symboliczne nagrody. Zabawie towarzyszyła radosna atmosfera.

19.12.2018 r.

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Portret św. Mikołaja".

I miejsce zdobył Bartek Ciupa - kl. Ib,

II miejsce otrzymała Blanka Kunikowska - IIc,

III lokatę uzyskał Dawid Jeznach z klasy IVa.

Wyróżnienia zdobyli:

• Patrycja Jabłońska z kl. IV c,
  • Olga Frączak z kl. IIa.

Gratulujemy!

18.12.2018 r.

W świetlicy odbyły się warsztaty twórczości artystycznej. Uczniowie wykonali z bibuły, kolorowego papieru ozdoby choinkowe.

Celem warsztatów było kształcenie umiejętności manualnych oraz kreatywności. Prace nadzorowała twórczyni ludowa p. Anna Kirej. Zajęciom towarzyszyła radosna atmosfera.

04.12.2018 r.

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Moja Ojczyzna - Polska.
I miejsce: Blanka Kunikowska, Hanna Modzelewska - kl. Ic,
II miejsce: Dawid Jeznach - kl IVa,
III miejsce: Gabriela Nowicka - kl.Ib,
wyróżnienie: Gabriel Liberski - kl.IIb.

29.11.2018 r.

W dniu 29.11.2018 r. odbyła się w świetlicy zabawa andrzejkowa. Uczniowie poznali krótką genezę andrzejkowego święta. Atrakcją zabawy były wróżby i przepowiednie związane z andrzejkami. Zabawie towarzyszyła radosna atmosfera.

07.11.2018 r.

W dniu 06.11.2018r. w świetlicy odbyły się warsztaty artystyczne o tematyce patriotyczno-regionalnej. Dzieci wykonały kwiaty z biało-czerwonej bibuły. Podczas pracy słuchały pieśni patriotycznych z okresu l. wojny światowej.

25.05.2018 r.

W konkursie plastycznym "Portret mamy" l miejsce zajęła Matylda Dobrzyńska kl.llla, ll miejsce Olga Frączak kl. Ia, lll miejsce Oliwia Jeznach kl lVa.

23.04.2018 r.

odbyło się kolejne przedstawienie z cyklu "Savoir-vivre". Tym razem dzieci poznawaly zasady dobrego zachowania przy stole.

Data dodania: 2018-05-25 12:36:00
Data edycji: 2019-06-07 23:49:50