Pedagog informuje

Drodzy Rodzice!

Sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas przeorganizowania życia. Jest to niewątpliwie trudne zarówno dla nas, jak i dla naszych dzieci. Najważniejsze jest zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa fizycznego, ale przede wszystkim psychicznego. To od nas dorosłych zależy, jak dzieci poradzą sobie w najbliższych tygodniach. Starajmy się jak najwięcej czasu poświęcać na rozmowę z naszymi podopiecznymi, pytajmy o to co ich dręczy, czego potrzebują, udzielajmy wsparcia. Umożliwiajmy kontakt telefoniczny lub on-line z kolegami, koleżankami. Pomóżmy stworzyć dziecku plan dnia, w którym znajdzie się czas na:

• edukację
  • sport (w obecnej sytuacji to przede wszystkim aktywności ruchowe możliwe do wykonania w warunkach domowych),
  • dom (obowiązki domowe, w których wypełnianie dziecko powinno być zaangażowane),
  • rozrywkę (to każda forma zabawy i odpoczynku, która minimalizuje poczucie braku kontaktu z rówieśnikami, okazja do podzielenia się swoimi pasjami, wspólne gry planszowe).

Wykorzystajmy tą sytuację, jako świetną lekcję empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za wspólnotę: rodzinną, klasową czy sąsiedzką.

Pamiętajmy, że nasze zachowanie przekłada się bezpośrednio na rozprzestrzenianie wirusa, a więc na życie i zdrowie innych ludzi. W tych trudnych chwilach zachęcamy do kontaktu z pedagogiem szkolnym lub psychologiem.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w okresie epidemii koronowirusa

Informujemy, że bieżąca pomoc psychologiczno-pedagogiczna, w postaci dyżuru telefonicznego i konsultacji on-line, świadczona jest przez pedagogów szkolnych: p. Renatę Hymkę i p. M. Stefańską oraz psychologa – p. Annę Paradowską.

Specjalista

Godziny

Narzędzie do kontaktu

Renata Hymka