Sztandar szkoły

Sztandar Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu składa się z dwóch płatów sztandarowych o boku 100 cm. Boki obszyte są złotą frędzlą. Na płacie głównym w centralnym miejscu znajduje się Godło Państwowe. Jest ono umieszczone na barwach narodowych. Na stronie odwrotnej w centralnym miejscu na barwach papieskich znajduje się Herb Miasta Łowicza, a wokół niego pełna nazwa szkoły „Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu”. W dolnych rogach płata umieszczono dwie ważne dla szkoły daty: 1993 – rok powstania szkoły oraz 1999 – rok wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łowiczu. Płat sztandarowy przymocowany jest do drzewca o średnicy 3,5 cm i długości 2,40 m. Drzewiec zwieńczono głowicą z wizerunkiem Godła Państwowego.

Fundatorami sztandaru byli: Rada Miejska w Lowiczu, Rada Rodziców szkoły, Sylwia i Krzysztof Krześlakowie, Marta I Krzysztof Pałatyńscy, Iwona i Robert Płachetowie.

Uroczyste przekazanie sztandaru szkole odbyło się 14 czerwca 2019 r.

Więcej o uroczystości:

Data dodania: 2019-07-01 09:18:33