Szkoła ma nowy sztandar

Co roku 14 czerwca w szkole obchodzimy Dzień Patrona. W ten sposób upamiętniamy wizytę apostolską Ojca Świętego Jana Pawła II w naszym mieście. W tym roku obchodziliśmy ją szczególnie, gdyż minęło równo 20 lat od przyjazdu Papieża Polaka do Łowicza. W związku ze zmianą nazwy szkoły, szkoła otrzymała nowy sztandar. Fundatorami była Rada Miejska w Łowiczu, Rada Rodziców szkoły oraz indywidualne osoby.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 900 w sali gimnastycznej. Po przywitaniu gości, nastąpiło wbicie gwoździ w drzewiec sztandaru. Aktu tego dokonali: w imieniu Jego Ekscelencji Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby – ksiądz prałat Wiesław Wronka, Burmistrz Miasta Łowicza – pan Krzysztof Jan Kaliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu – pan Henryk Zasępa, Dyrektora Szkoły – pani Maria Wojtylak, Przewodniczący Rady Rodziców – pan Marek Krawczyk, przedstawiciel Rady Pedagogicznej – pani Izabela Anyszka, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – uczeń klasy VIII Mateusz Motyl. Pamiatkowe gwoździe wbili także indywidualni fundatorzy: w imieniu państwa Sylwii i Krzysztofa Krześlaków – pani Czesława Cybulska, państwo Marta i Krzysztof Pałatyńscy oraz państwo Iwona i Robert Płachetowie. Byli tez anonimowi fundatorzy.

Następnie wszyscy udali się ze sztandarem do kościoła parafialnego pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza. Została odprawiona Msza święta, podczas której  dziękowaliśmy za 20. rocznicę wizyty Ojca Święta Jana Pawła II w Łowiczu oraz prosiliśmy o potrzebne łaski dla społeczności szkoły. Podczas Mszy św. został także pobłogosławiony sztandar szkoły.

Po Mszy św. wróciliśmy do szkoły, tu odbyła się dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego została przedstawiona symbolika sztandaru.

Następnie Dyrektor Szkoły podziękowała osobom zaangażowanym w tworzenie nowego sztandaru, w szczególności pani Annie Staniszewskiej – wykonawczyni sztandaru, panu Markowi Wojtylakowi – konsultantowi historycznemu sztandaru oraz panu Grzegorzowi Trafalskiemu – konsultantowi w dziedzinie weksylologii i twórcy graficznego projektu sztandaru.

Po podziękowaniach nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru Dyrektorowi Szkoły przez Przewodniczącego Rady Rodziców - pana Marka Krawczyka. Po odebraniu sztandaru przez Dyrektora Szkoły miała miejsce jego prezentacja. Następnie Dyrektor Szkoły przekazała sztandar uczniom, mówiąc: „Drodzy uczniowie, przekazuję wam sztandar szkoły. Otaczajcie go czcią i dbajcie o niego. Niech prowadzi was ku lepszej przyszłości!”. Uczniowie zobowiązali się do szanowania sztandaru i dbania o niego.

Przekazanie sztandaru szkole w dniu jej Patrona było ostatnim elementem obchodów jubileuszu 25-lecia szkoły, które rozpoczęto w ubiegłym roku szkolnym.

Dziękujemy fundatorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia uroczystości. Dzięki Państwa pomocy mogliśmy tak wyjątkowo świętować kolejną rocznicę wizyty Patrona Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu.

Na zakończenie uroczystości pani Ewa Skierska i pani Marzena Kosiacka wręczyły nagrody laureatom konkursów poświęconych Janowi Pawłowi II: plastycznego dla uczniów klas 1-6 i literackiego dla uczniów klas 7-8 i 3 gimnazjum.
W finałowej części artystycznej uczniowie szkoły zaprezentowali autorską wersję najważniejszych wydarzeń z życia Wielkiego Polaka. Wszyscy odśpiewali "Barkę" - ulubioną piosenkę Jana Pawła II.

Prowadzenie uroczystości: pani Aleksandra Kłosińska i pan Piotr Wysocki

Scenariusz uroczystości: pan Piotr Wysocki