Zbiórka na rzecz Ukrainy

Zbiórka na rzecz Ukrainy została dziś zakończona. Od poniedziałku do piątku nasza szkolna społeczność gromadziła dary dla mieszkańców Ukrainy ciągle przebywających w swojej ojczyźnie. Zarówno uczniowie, rodzice, nauczyciele jak i pracownicy obsługi z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to szlachetne przedsięwzięcie. Akcja przybrała szeroki rozmach. Z dumą patrzyliśmy na rosnący każdego dnia stos darów. Zgromadzono prawie dwa duże transportery z żywnością, środkami pierwszej pomocy, wodą, kocami, artykułami chemicznymi, środkami czystości itp. Liczna grupa uczniów i nauczycieli pakowała i zabezpieczała zebrane produkty przez prawie trzy godziny. Zapał malujący się na twarzy naszych pracujących przy pakowaniu wolontariuszy pokazywał, jak bardzo zależy im na wsparciu tych, których bezpieczeństwo za naszą wschodnią granicą jest zagrożone. Zebrane produkty trafiły w części do uchodźców już przebywających w Łowiczu, większa część z nich niebawem wyruszy do Odessy i Lwowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za każdy ofiarowany dar, za troskę o losy innych, za pomoc w transporcie darów do miejsc zbiórki. Drodzy rodzice, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły pokazaliście, że nie brak wśród nas ludzi o wielkim sercu.

Renata Hymka

Data dodania: 2022-03-04 20:33:49