„Z książką na walizkach”

W dniach 10 – 11 maja br. uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody XII finału akcji „Z książką na walizkach” organizowanej przez Wydawnictwo Literatura w ramach łódzkich spotkań z młodymi czytelnikami.

10 maja o godzinie 8.00 czwartoklasiści wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Marcinem Przewoźniakiem. Natomiast  młodsi  czytelnicy,  trzecioklasiści, o godzinie 12.30 spotkali się  pisarką Renatą Piątkowską. Gospodarzem obydwu spotkań była  Biblioteka Miejska im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu.

11 maja odbył się finał czytelniczego święta. Do Łowicza przyjechali znani  twórców literatury dziecięcej min. Beata Ostrowicka, Paweł Beręsewicz. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00,  zbiórką uczestników na Nowym Rynku.  Tam też został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy przebranie  za bohatera literackiego. Wśród zwycięzców znaleźli się nasi uczniowie: Marcel Dukaczewski z  kl. IV b, Patrycja Czekaj z kl. V a oraz Kamil Kujawski z kl. VI a. Następnie barwny korowód bajkowych postaci wyruszył, ulicami miasta, do budynku biblioteki w Alejach Sienkiewicza. Punktem kulminacyjnym wydarzenia były występy uczniów łowickich szkół podstawowych i niektórych przedszkoli. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a: Natalia Żyto, Oskar Jędrachowicz, Kosma Cichal, Amelia Suder, Łucja Plichta, Lena Kołodziejczyk, Ania Śnieguła, Laura Rutkowska, Adam Zawadzki i Magdalena Grabowska. Dzieci, pod kierunkiem  pań: Magdaleny Skonecznej i Eweliny Posłajko – Jędrachowicz  wykonały  piękny instrumentalno-wokalno-taneczny układ nawiązujący do twórczości Wisławy Szymborskiej. Zwieńczeniem występu była nietuzinkowa recytacja:” Ptasiego radia”. Połączenie twórczości Szymborskiej i Brzechwy okazało się dobrym pomysłem autorek scenariusza. Po występach uczniów i przedszkolaków ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Z mojej bajki…”.  Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły:  Jan Rykowski z kl. II b oraz Kosma Cichal z kl. III a.

Na trasie przemarszu korowodu można było zauważyć kolorowe transparenty z hasłami promującymi czytanie książek. Autorami tych prac byli uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Kalata i Viganna Gawęcka z kl. IV b, Zuzanna Boguszewska z kl. VII a, Zuzanna Kosiorek oraz Zuzanna Markiewicz z kl. VII b, Blanka Kunikowska, Hanna Modzelewska i Alicja Grzelczyk z kl. VII c. Wszystkim wykonawcom haseł bardzo gratulujemy i zapraszamy do biblioteki szkolnej po odbiór nagród.

Ewa Stępniewska, Magdalena Skoneczna

Data dodania: 2024-05-10 19:07:55