Wystawa „Drogi do Niepodległej”

22 listopada uczniowie klasy VII a obejrzeli  eksponowaną w muzeum w Łowiczu  wystawę Drogi do Niepodległej oraz wysłuchali ciekawej prelekcji pana Tomasza Romanowicza, pracownika tej placówki. Wystawa pokazuje ważne wydarzenia z naszej historii, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w 1918 r. Cenne są jej ekspozycje,  przedstawiające unikatowe zdjęcia i dokumenty. Zwiedzanie wystawy  jest możliwa dzięki współpracy Muzeum Niepodległości w Warszawie, Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu i Muzeum w Łowiczu. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tej wystawie, ponieważ udział w niej był jednym z punktów realizowanego w bibliotece szkolnej projektu pt. „Otul się książkami – spędź jesień w bibliotece szkolnej”.

Data dodania: 2018-11-22 23:29:38
Data edycji: 2018-11-26 23:38:37