Uprzejmie informujemy, że z dniem 08.03.2024 r. SP7 Łowicz posiada nowy adres e-mail: sekretariat@sp7lowicz.pl. Prosimy o aktualizację naszego adresu w Państwa skrzynce kontaktowej.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wypoczynek letni dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo,
w związku ze zbliżającymi się feriami letnimi pragniemy przypomnieć:
➢ uczniom zasady bezpieczeństwa podczas wakacji;
➢ sposób i nadzór organizacji letniego wypoczynku;

➢ możliwość sprawdzenia przez rodziców organizatora wypoczynku w systemie bazy wypoczynku (https://wypoczynek.mein.gov.pl/).
Nadmieniamy, że dodatkowo w systemie bazy wypoczynku, organizator ma możliwość wydrukowania potwierdzenia o zgłoszonym wypoczynku (odrębnie dla każdego turnusu) w celu upowszechnienia informacji o zgłoszonym turnusie, okazania rodzicom, innym zainteresowanym osobom oraz np. zamieszczenia dokumentu na swojej stronie internetowej do publicznej wiadomości.
Na stronie dostępny też jest zaktualizowany Poradnik, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące przygotowań do wyjazdów na wypoczynek. Są też określone obowiązki organizatorów wypoczynku, kierowników i wychowawców wypoczynku, a przede wszystkim informacje o obowiązku zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa.
Informacje zawarte są na poniższych stronach:
https://wypoczynek.mein.gov.pl/, na której znajduje się baza wypoczynku, „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, możliwość sprawdzenia autokaru „bezpieczny autobus”, itd.
https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2 zamieszczone są dodatkowe informacje, m.in. dla rodziców, organizatorów, które są niezbędne do prawidłowej organizacji wyjazdu dziecka i mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wypoczynku.
Ważne jest także, aby osoby wyjeżdżające za granicę poznały istotne informacje w związku z możliwością wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń związanych z pobytem na terenie danego kraju. Zaleca się, aby organizatorzy wypoczynku, kierownik i wychowawcy wypoczynku, mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).

Przydatne informacje to:
➢ Serwis https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ - wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
➢ Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji -
https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego.
To system powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej.
➢ Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Są tam informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
➢ Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”,
https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.

 

Życzymy Państwu i organizatorom wypoczynku,

aby tegoroczne ferie letnie były zdrowe i bezpieczne dla dzieci i młodzieży oraz przebiegały w dobrej atmosferze.

Data dodania: 2024-06-20 13:30:58
Data edycji: 2024-06-20 14:51:42
Ilość wyświetleń: 220

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej