Wycieczka Kraków - Ojców

W ostatnich dniach maja ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów spędziła dwa dni w południowej części naszego kraju. Wycieczkę rozpoczęli od spaceru do Maczugi Herkulesa i Zamku w Pieskowej Skale w Ojcowskim Parku Narodowym. Następnie Doliną Prądnika przeszli do Groty Ciemnej, w której oglądali dawne wykopaliska archeologiczne oraz śpiące nietoperze, a następnie zeszli do Bramy Krakowskiej, skąd podziwiali skalne Rękawice oraz naturalne źródełka.
Kolejnego dnia zwiedzili Kraków z pięknym Starym Rynkiem, Kościołem Mariackim. Stąd przeszli na Wawel, gdzie w Królewskiej Katedrze wdrapali się na wieżę do Dzwonu Zygmunta oraz zeszli do podziemnych krypt z grobami królów, pisarzy i ludzi zasłużonych dla Polski. Na zakończenie spotkali się także ze Smokiem Wawelskim.
Wszyscy zmęczeni, ale w doskonałych humorach oznajmili, że wycieczka była doskonała.

Kutkowska Anna, Szalewicz Dorota

Data dodania: 2024-05-30 22:06:28