Wycieczka krajobrazowo - edukacyjna

W dniach 5-7.06.2023 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w trzydniowej wycieczce szkolnej. Program wycieczki krajobrazowo - edukacyjnej obejmował zwiedzanie jednego z najstarszych miast w Polsce - Krakowa, spacer z przewodnikiem Doliną Kościeliską i obejrzenie Muzeum Martyrologii Oświęcim - Brzezinka.

Uczniowie zakwaterowani byli w pensjonacie "PASTERNIK" w miejscowości Małe Ciche. Podczas wycieczki był czas na zwiedzanie, wspólną zabawę, gry zespołowe, co sprzyjało integrowaniu się klas. Uczniowie mieli okazje zwiedzić w Krakowie: Wawel, Rynek Starego Miasta, Sukiennice, Kościół Mariacki, zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi miasta i jego mieszkańców. Podczas drugiego dnia wycieczki podziwiali piękno przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego, odwiedzili bacówkę, dotarli do jednej z jaskiń na terenie Doliny Kościeliskiej. Po południu spacerowali po Krupówkach Zakopanego gdzie mieli okazję zakupić pamiątki.

Najbardziej wzruszająca była dla uczniów wizyta na terenie nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz i Auschwitz - II Birkenau.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wiele radości, pozwoliła na przeżycie wielu pozytywnych wrażeń.

Beata Kapusta

Data dodania: 2023-06-08 21:32:48