Uprzejmie informujemy, że z dniem 08.03.2024 r. SP7 Łowicz posiada nowy adres e-mail: sekretariat@sp7lowicz.pl. Prosimy o aktualizację naszego adresu w Państwa skrzynce kontaktowej.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wycieczka klas pierwszych do Warszawy

18 czerwca uczniowie z klas pierwszych wraz z nauczycielami wybrali się na całodniową wycieczkę do Warszawy. Przygodę ze stolicą rozpoczęli od spotkania z przewodnikiem i spaceru po Starym Mieście szlakiem warszawskich legend. W trakcie tej niezwykłej eskapady dzieci miały okazję spotkać króla Zygmunta III Wazę, mistrza Jana Twardowskiego, straszliwego Bazyliszka i Syrenkę Warszawską. Poznali również historię Gołębiarki o złotym sercu z ul. Piwnej oraz zwiedzili  Barbakan, mury miejskie i fosę, rozmawiając przy okazji o obronie dawnych miast przed wrogami i o roli kata w życiu historycznej Warszawy.

Następnie udali się do Muzeum Ewolucji, gdzie wraz z przewodnikiem zgłębili fascynujący świat minerałów, kryształów i skamieniałości. Punktem niezwykle emocjonującym był wjazd na taras widokowy w Pałacu Kultury, który jest położony na 30. piętrze, na wysokości 114 metrów. Pełni wrażeń i z ogromną ochotą udali się na pyszny obiad serwowany w restauracji SOSISER.

Ostatnim punktem wycieczki było Lotnisko Chopina, gdzie z tarasu widokowego dzieci podziwiały największe samoloty pasażerskie jakie pojawiają się w Polsce. 

Wycieczka ta nie tylko wzbogaciła naszą wiedzę, ale dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Łowicza.

Anna Raróg

Data dodania: 2024-06-19 19:52:22
Data edycji: 2024-06-19 20:19:19
Ilość wyświetleń: 160

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej