Wycieczka do Warszawy w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. „Poznaj Polskę”

Dnia 29 maja uczniowie klas Ia, Ib i IIb byli na wycieczce w Warszawie. Wyjazd został w 80% dofinansowany przez MEiN. Szkoła otrzymała 5000 zł na realizację przygotowanego projektu. Pierwszą atrakcją był pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie i przejście po wilanowskich ogrodach. Później uczniowie przejechali Traktem Królewskim i zwiedzali stolicę z okien autokaru. Następnie udali się na spacer po Łazienkach Królewskich. Zrobili pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem Fryderyka Chopina. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie i Pałac na Wodzie. Dzieci miały okazję zobaczyć zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz podziwiać Pałac Prezydencki. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta na Starym Mieście. Uczniowie zatrzymali się przed Kolumną Zygmunta III Wazy, oglądali Zamek Królewski, poznali historię pomnika Małego Powstańca, Warszawskiej Syrenki i zachwycali się kamieniczkami na Warszawskiej Starówce. Po długim spacerze odpoczywali w Ogrodach Królewskich. Ostatnim punktem pobytu w stolicy był Pałac Kultury i Nauki. Dzieci wjechały windą na XXX piętro pałacu i przy bardzo dobrej widoczności podziwiały panoramę Warszawy. Wycieczka była udana. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Agnieszka Gajda, Anna Kowalczyk, Aleksandra Mika, Marta Szram

Data dodania: 2023-06-04 12:43:21