Wycieczka do Łodzi klasy 1a

27 września uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę do Łodzi, którą rozpoczęli od zwiedzania zoo. Przewodnik pokazał uczniom egzotyczne zwierzęta i opowiedział wiele pasjonujących ciekawostek z życia mieszkańców zoo. Następnie wszyscy udali się na zajęcia edukacyjne pt. „Jak zwierzęta widzą świat?”. Uczniowie na pewno na długo zapamiętają lekcję wzbogaconą pokazami oswojonych zwierząt, które mogli głaskać i dotykać  np. węża, ….

Po wielu emocjach ekologiczno-przyrodniczych nadszedł czas na wizytę w Teatrze Pinokio. Uczniowie obejrzeli spektakl „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" stworzony na podstawie książki Justyny Bednarek o tym samym tytule.

Spektakl przeniósł dzieci nie w jeden, ale w dziesięć światów - stworzonych przede wszystkim dzięki wyjątkowej sile wyobraźni. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem śledzili historie zaginionych skarpetek, które wyruszyły w świat, robiły zawrotne kariery i przeżywały niesamowite przygody. Wizyta w teatrze odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

To był bardzo udany, pełen wrażeń wyjazd.

Magdalena Skoneczna, Aleksandra Mika

Data dodania: 2021-10-05 21:07:45