Włączenie szkoły do usługi OSE

Z początkiem roku 2021 nasza szkoła została włączona do usługi OSE.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) to program dający szkołom z całej Polski dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Jest odpowiedzią na wyzwania współczesnej edukacji – kształtującej kompetencje cyfrowe i otwartej na nowoczesne technologie.

Program został zaprojektowany na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Cele programu OSE to:

• udostępnienie wszystkim szkołom szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu,
  • podnoszenie poziomu cyfrowych kompetencji uczniów i otwarcie ich na nowe technologie,
  • wspomaganie procesu kształcenia w szkołach poprzez umożliwienie dostępu do zasobów edukacyjnych,
  • promowanie zasad bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych.

Symetryczny, szerokopasmowy Internet 100 Mb/s

• Internet OSE jest szybki, ponieważ łącze o symetrycznej przepustowości 100 Mb/s może być użytkowane wyłącznie przez podłączoną do niego szkołę.
  • Internet OSE jest symetryczny, co oznacza, że dane można pobierać i wysyłać z równie wysoką prędkością.

Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem

• Internet OSE to gwarancja dostępu do profesjonalnych usług bezpieczeństwa teleinformatycznego – podstawowych i zaawansowanych.
  • Chronią one użytkowników przed szkodliwym oprogramowaniem, wykrywają i blokują wirusy komputerowe oraz ataki sieciowe. Usługa chroni dzieci przed dostępem do treści potencjalnie niebezpiecznych.

Bezpłatny Internet OSE

• Internet OSE to najlepsze rozwiązanie dla szkoły, gdyż finansowany jest z budżetu państwa.
  • Bezpłatny Internet zapewnia wszystkim nauczycielom i uczniom możliwość korzystania z technologii cyfrowych.

Korzyści dla szkoły

• bezpłatny dostęp do szybkiego Internetu,
  • bezpieczeństwo użytkowników gwarantowane dzięki zaawansowanym usługom zabezpieczającym,
  • wsparcie techniczne i podstawowy pakiet urządzeń zapewniających podłączenie do sieci OSE,
  • możliwość korzystania z nowoczesnych, cyfrowych narzędzi i treści edukacyjnych online,
  • możliwość udziału w projektach edukacyjnych poświęconych zasadom bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych.

Data dodania: 2021-02-25 12:32:45
Data edycji: 2021-02-26 21:39:50