Wizytacja Księdza Biskupa w szkole

W dniu 14 listopada 2023 roku witaliśmy w szkole Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę. Uczniowie pod opieką pani Marzeny Wojciechowskiej i Patrycji Frankowskiej – Gąseckiej przygotowali akademię.

Już w drzwiach szkoły witały Czcigodnego Gościa dzieci w strojach łowickich wraz z Panią Dyrektor Martą Szram. Księdzu Biskupowi towarzyszył Ksiądz Proboszcz parafii Chrystusa Dobrego Pasterza Wiesław Wronka oraz Ksiądz Sekretarz Rafał Woronowski.

Dzieci z radością zaśpiewały: „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”, a następnie rozpoczęła się akademia, która była poświęcona postaci św. Jana Pawła II, Patrona szkoły, z okazji zbliżającej się 25 rocznicy przyjazdu Ojca Świętego do Łowicza. Uczniowie przypomnieli ważne wydarzenia z życia i pontyfikatu Papieża oraz słowa, które wypowiedział w Łowiczu w 1999r. Swoim występem oddali hołd Ojcu Świętemu, recytowali wiersze, śpiewali „Kochamy Cię Janie Pawle II” oraz „Nie ma lepszego od Jana Pawła II”. Nie zabrakło też „Barki”.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia oraz Księdzu Biskupowi za wyjątkowe spotkanie. Dzieci wręczyły portret Papieża namalowany przez jedną z uczennic. Ksiądz Biskup wyraził swoją radość z bycia w szkole, w której był Wielki Święty, podzielił się również z uczniami wspomnieniami o św. Janie Pawle II, zwierzył się, że On również tak jak Karol Wojtyła pracował jako profesor na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po wspólnej modlitwie udzielił wszystkim błogosławieństwa, a następnie udał się do Sali Patrona gdzie oglądał pamiątkowe zdjęcia z wizyty Ojca Świętego. Spotkanie z Jego Ekscelencją było dla całej społeczności szkolnej bardzo ważnym, pięknym i ubogacającym przeżyciem. Dziękujemy!

Marzena Wojciechowska

Data dodania: 2023-11-22 18:31:01