Wieczorek klasowy

Klasa na medal, czyli szkolny wieczorek integracyjny

20 października uczniowie klasy IV b spotkali się w szkole, aby wspólnie spędzić piątkowy wieczór. Celem przedsięwzięcia było: budowanie relacji rówieśniczych, kształtowanie postaw ekologicznych, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania i umiejętności organizowania czasu wolnego.

Dlaczego klasa na medal?

Zadanie nie byłoby możliwe do wykonania, gdyby nie współpraca wychowawcy i uczniów. Termin i przebieg spotkania został ustalony w dużym wyprzedzeniem. Rzeczą oczywistą dla wszystkich było to, że podczas spotkania nie może zabraknąć zabaw i gier. Dodatkową atrakcją miała być wspólnie przygotowana kolacja. Dlatego kilka dni przed tym wieczorem uczniom zostały powierzone zadania. Mieli np. przynieść planszówki lub produkty do przygotowania posiłku. Zaskoczeniem dla uczestników były podchody na terenie szkoły i tajemnicze pojawienie się pluszowego misia. Tadzio, bo tak dzieci nazwały maskotkę, to niedźwiedź pokaźnych rozmiarów, który na stałe zostanie z czwartakami.

W przerwie między zabawami uczniowie przygotowali posiłek skomponowany ze zdrowych produktów. Nie wykorzystywali przy tym plastikowych talerzyków i kubków.

Wszyscy bawili się znakomicie :)

Ewa Stępniewska

Data dodania: 2023-10-29 17:14:41