Warsztaty florystyczno-literackie ''Jesień zamknięta w słoiku''

Jesień to pora roku mieniąca się kolorami i skłaniająca do refleksji. Często stawała się tematem twórczości polskich kompozytorów, poetów, malarzy.

Szkolne koło czytelnicze „Bibliofil” zainspirowane jesienią zorganizowało warsztaty florystyczno – literackie. Zajęcia odbyły się 25 października. Brali w nich udział nie tylko uczestnicy koła, ale również inni uczniowie.

Układania „suchych bukietów” uczyła Pani Marzena Zwolińska - osoba dobrze znająca się na tej umiejętności. Pani Marzena, na co dzień, pracuje w szkolnej portierni, ale ukończyła też kursy florystyczne i przez długi czas pracowała w kwiaciarni.

Z darów natury: traw, mchu, gałęzi, żołędzi, szyszek, suszonych kwiatów ogrodowych i polnych powstały piękne kompozycje, które uczestnicy warsztatów układali w szklanych słoikach.

Jednym z zadań było też znalezienie w księgozbiorach biblioteki szkolnej wierszy o tematyce jesiennej. Uczniowie wybrali te utwory, które najbardziej im się podobały. Każdą kompozycję zdobił zatem inny fragment wiersza. Najczęściej były to utwory: Tuwima, Leśmiana, Zagajewskiego, Baczyńskiego, Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.

Ewa Stępniewska

Data dodania: 2023-10-27 18:01:22