Warsztaty ekologiczne

W dniu 15.09.2023r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu odbyły się warsztaty pt.: "Owocowa szkoła". Były one elementem kampanii edukacyjnej pod hasłem: " Województwo łódzkie ogrodem Polski". Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 7a i 7c. Celem warsztatów był między innymi wzrost świadomości uczestników na temat bioróżnorodności, zachęcanie do działań proekologicznych oraz promocja potencjału przyrodniczego naszego województwa. Podczas nich uczniowie wysłuchali prelekcji na temat wspierania bioróżnorodności w przyrodzie, wykonali domki dla owadów oraz zasadzili drzewa i krzewy owocowe na terenie wokół szkoły. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogli uczestniczyć w "żywej lekcji biologii". Warsztaty ekologiczne spodobały się wszystkim, o czym świadczyło aktywne zaangażowanie ich uczestników, spełniły oczekiwane cele proekologiczne.

Beata Kapusta

Data dodania: 2023-09-15 17:08:54