Walentynki 2024

Któż nie lubi Walentynek …?  W „Walentynki” pamiętamy nie tylko o swoich sympatiach, ale także o tych których lubimy. Poczta walentynkowa w naszej szkole pękała więc w szwach. Skrzynka walentynkowa umieszczona została w szkolnej bibliotece. Przez kilka tygodni uczniowie mogli do niej wrzucać miłosne i sympatyczne listy. Czternastego lutego członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdali wszystkie karty adresatom, wywołując szeroki uśmiech na ich twarzach.

Renata Hymka

O miłości w literaturze

Walentynki są doskonałą okazją do promowania literatury. Okolicznościową gazetkę z cytatami o miłości przygotowali uczniowie należący do Szkolnego Koła Czytelniczego „Bibliofil” z nadzieją, że umili czytelnikom niejedną przerwę między lekcjami.

Coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego obchodzone jest w południowej i zachodniej Europie od Średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. W Polsce zadomowiło się na dobre na początku lat 90. ubiegłego stulecia.

Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspominamy w Kościele katolickim również tego dnia.

Z walentynkowymi pozdrowieniami

Ewa Stępniewska