V Forum Ekologiczne

Dnia 24.10.2018r. klasa VIIa SP7 wzięła udział w V Forum Ekologicznym pod hasłem „Ratując pszczoły – ratujesz ludzkość”. Impreza ta odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. W programie forum znalazły się wykłady dotyczące rodzajów pszczół i ich codziennych zajęć. Nasi uczniowie brali udział także w degustacji żytniego chleba ze smacznymi dodatkami i miodem. Wytypowana z klasy pięcioosobowa drużyna uczestniczyła w grze terenowej pt. „W pogoni za miodem”. Jej zadaniem było dotrzeć do sześciu baz na podstawie otrzymanej mapy z wyznaczoną trasą. Po dobiegnięciu do określonego miejsca uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące pszczelarstwa. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana słoiczkiem miodu. Drużyna z naszej szkoły spisała się bardzo dobrze, godnie nas reprezentując.

Dzięki V Forum Ekologicznemu młodzież dowiedziała się jak ważną rolę w ekosystemach pełnią pszczoły. Bardziej dobitne stały się dla nich słowa A. Einsteina  „Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną już tylko 4 lata”.

Opracowała: Beata Kapusta

Data dodania: 2018-10-24 23:49:00