USKRZYDLONA SIÓDEMKA – podsumowanie projektu edukacyjnego

Od listopada 2021 r. do końca marca 2022 r. realizowany był w naszej szkole projekt edukacyjny „USKRZYDLONA SIÓDEMKA”. Celem projektu było uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością oraz postrzeganie ich jako partnerów w codziennym życiu. W klasach I-VIII przeprowadzone zostały zajęcia, godziny wychowawcze na temat niepełnosprawności, a na lekcjach plastyki każdy uczeń wykonał pióro, które mówiło o nim, o jego marzeniach, charakterze, nastroju, ale także niepokoju i lękach. Zebrano ponad 300 piór. Jedno piórko od jednego ucznia połączone razem stworzyły ogromne skrzydła – 3 metry szerokości i 2 metry wysokości. Te skrzydła są symbolem wspólnej pracy i kreatywności uczniów. Mówią o tym, że społeczność szkolna SP7 jest różnorodna i równa. Niech te skrzydła przypominają nam o naszych skrzydłach. Pamiętajmy!

WSZYSCY JESTEŚMY SOBIE POTRZEBNI”

Agnieszka Gajda, Agnieszka Łazińska, Marta Szram, Agnieszka Tybura

Data dodania: 2022-04-01 21:37:08