SZKOLNY PROJEKT EDUKACYJNY Z OKAZJI DNIA ZIEMI „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”

Co roku, 22 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to dobry moment, by zastanowić się nad sytuacją na naszej planecie oraz działaniami, które możemy podjąć w celu ochrony środowiska.

W dniach 17 – 21 kwietnia 2023 r. uczniowie klas I-VIII realizowali projekt edukacyjny „Zainwestuj w naszą planetę”.   Przez cały tydzień odbywały się zajęcia, których głównym celem było kształtowanie postaw proekologicznych, zwiększanie odpowiedzialności za planetę Ziemię i uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata.

W ramach projektu uczniowie podejmowali różnorodne działania, poprzedzone pogadankami, dyskusjami oraz oglądaniem filmów edukacyjnych o tematyce ekologicznej:

• prowadzili doświadczenia i obserwacje przyrodnicze,
  • zorganizowali zbiórkę zużytych baterii,
  • wykonali plakaty i inne prace plastyczne promujące Światowy Dzień Ziemi oraz wskazujące sposoby ochrony przyrody,
  • pisali listy dla Ziemi, w których apelowali do ludzi o poszanowanie naszej planety,
  • brali udział w akcji „Sprzątanie świata”, podczas której porządkowali teren na os. Bratkowice oraz Lasku Miejskiego,
  • wykonali prace plastyczno-technicznych z surowców wtórnych.

Podsumowaniem projektu było zorganizowanie wystaw prac uczniów oraz pokazu Eko-mody.

Serdecznie dziękujemy uczniom, a także rodzicom za ogromne zaangażowanie w realizację tego projektu.

Monika Przytulska, Monika Radziszewska, Magdalena Skoneczna

Data dodania: 2023-04-22 21:29:28