Szkolenie edukacyjno-obronne przed atakującymi psami

6 marca 2024 roku w naszej szkole przeprowadzone zostało spotkanie edukacyjno - profilaktyczne w zakresie samoobrony przed psami. Szkolenie poprowadził pan Mirosław Różański, właściciel Prywatnej Szkoły Samoobrony. Podczas spotkania omówione zostały następujące zagadnienia: zachowanie się człowieka podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, najczęstsze powody ataku czworonoga, mowa ciała psa, błędy popełniane podczas tresury własnego psa. Zaprezentowane zostały również postawy jakie powinno się przybierać, gdy spodziewamy się ataku psa. Uczniowie przećwiczyli pozycję bierną, a także pozycję „żółwia”, która jest najlepszym sposobem obrony, gdy nie ma możliwości uniknięcia ataku.

Dla uczniów była to ciekawa i praktyczna lekcja, na której dowiedzieli się również w jaki sposób należy traktować własne czworonogi, aby uniknąć niepożądanych zachowań, a także jak reagować w kontakcie z agresywnym psem i ochronić się przed atakiem.

Data dodania: 2024-03-06 21:11:33
Data edycji: 2024-03-14 18:26:39