Świętujemy Niepodległą

Uczniowie klas drugich naszej szkoły zaprezentowali zaproszonym przez siebie gościom (rodzicom, dziadkom) przedstawienie – montaż słowno-muzyczny, a także wystawę prac konkursowych „Godło Polski”, które stanowiły podsumowanierealizowanego od września tego roku projektu edukacyjnego „Nasza Niepodległa”.

Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim propagowanie wartości patriotycznych i obywatelskich; kształtowanie poczucia tożsamości narodowej; uświadomienie znaczenia wolności i patriotyzmu w życiu każdego człowieka; budowanie szacunku dla symboli narodowych, a także:rozwijanie zdolności twórczych i artystycznych uczniów; rozwijanie umiejętności pracy w grupie i komunikowania się.

Realizacja projektu polegała na podjęciu szeregu działań takich jak: nauka hymnu narodowego i pieśni patriotycznych oraz wierszy wykorzystanych w przedstawieniu „Świętujemy Niepodległą”, przeprowadzenie zajęć ukazujących historię odzyskania niepodległości przez Polskę, w tym lekcji historycznej zorganizowanej przez członków Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty i Grupy Rekonstrukcji Historycznej Południe, poznanie postaci Józefa Piłsudskiego i odwiedzenie miejsc pamięci narodowej (pomnika Józefa Piłsudskiego, pomnika stracenia powstańców1863 roku, mogił żołnierskich), wykonanie prac plastycznych „Godło Polski”, kokard narodowych z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, kartek dla żołnierza Powstania Warszawskiego Pani Wandy Piklikiewicz oraz przekazanie życzeń innym powstańcom warszawskim w celu ich upamiętnienia i uhonorowania w ramach akcji BohaterON.

Młodzi patrioci chętnie i aktywnie angażowali się we wszystkie zadania projektu edukacyjnego rozwijając swoją wiedzę i świadomość historyczną pod opieką wychowawczyń: Joanny Czajki, Aleksandry Miki, Agnieszki Tybury, Marzeny Dziedzic-Kosiorek.

Data dodania: 2018-11-06 17:06:00
Data edycji: 2018-11-11 22:31:45