Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszej szkole nastąpiło podsumowanie działań realizowanych w ramach projektu Światowy Dzień Ziemi „Planeta kontra plastik”.

Jego celem było kształtowanie postaw proekologicznych , aktywizowanie do działań na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia zorganizowany został „Zielony Dzień w Szkole”, uczniowie założyli  ubrania z elementami zieleni. Dzieci z klas 4-8 swoją wiedzę na temat ekologii oraz sposobów dbania o naszą planetę pogłębiały na lekcjach przyrody, biologii, geografii,  chemii i zajęciach z wychowawcami. Ponadto klasy 4-6 przygotowały plakaty pod hasłem „Planeta kontra plastik”, a klasa 7a wykonała ekozabawki z odpadów, które umieszczone zostały na holu szkoły wraz z gazetką informacyjną. Uczniowie klas 7 i 8 mogli sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną podczas konkursu „Kahoot”, gdzie odpowiadali na pytania dotyczące ochrony środowiska, form ochrony przyrody, skutków zanieczyszczenia wody, powietrza i gleby.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy zaangażowali się w realizację projektu.

Beata Kapusta

Monika Radziszewska