Super wynik Wiktora Kazimierskiego

Nasz uczeń Wiktor Kazimierski (klasa 8 c), trenujący lekkoatletykę w klubie UKS Jedynka Łowicz, rewelacyjnie spisał się na Otwartych Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego im. Urszuli Kielan (wicemistrzyni olimpijskiej w skoku wzwyż z 1980 roku), które odbyły się 5 grudnia w Grodzisku Mazowieckim.

Wiktor w konkursie skoku wzwyż przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 165 cm. To bardzo cenny wynik w tej kategorii wiekowej, który zaliczany jest do ścisłej krajowej czołówki. W Polsce w roku 2021 tylko jeden zawodnik skakał o 2 cm wyżej. Rezultat ten jest nowym rekordem powiatu łowickiego w kategorii wiekowej U14 (wynik aż o 15 cm lepszy od halowego rekordu powiatu łowickiego U14 Jakuba Pająka). Warto dodać, że technikę skoku wzwyż Wiktor trenuje dopiero od miesiąca i teraz skakał z krótkiego rozbiegu. Gratulacje!

Zbigniew Łaziński

Data dodania: 2021-12-08 19:53:56