Sukces ucznia SP nr 7 w konkursie “SERCE KAPSUŁY CZASU”

5 września w Krakowie, odbyła się uroczystość zamknięcia Serca Kapsuły Czasu. Miło nam poinformować, że w tej kapsule została zamknięta praca Arkadiusza Warackiego, ucznia klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 7 w Łowiczu, który wziął udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego pt.” Serce Kapsuły Czasu”.

Arek został Laureatem Wyróżnionym tego konkursu i otrzymał Srebrny Certyfikat potwierdzający zamknięcie jego pracy konkursowej w formie cyfrowej w Kapsule Czasu.

Niniejszy konkurs był IV edycją ogólnopolskiego projektu literackiego i plastycznego „Serce Kapsuły Czasu”, którego organizatorem była Fundacja TworzyMY Kraków z siedzibą w Krakowie.

Zadaniem uczestników było zinterpretowanie tematu: „Świat za 100 lat – jak to sobie wyobrażasz?”.

Uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się zarówno w formie literackiej jak i plastycznej.

Arek wybrał formę plastyczną. "Namalował jakieś roboty, ufo, samochody oraz dziwne budowle" - powiedziała nam jego mama.

- "To była jego wizja świata, jako dziecka autystycznego" - dodała.

W akcji liczyła się wizja tego, jak świat ma wyglądać w 2120 roku.  W zamyśle organizatora, sama kapsuła, jak i zamknięte w niej prace mają stać się wspólnym dziedzictwem, które zostanie darowane następnym pokoleniom.

„Kapsuła Czasu” będzie otwierana w interwałach czasowych za: 10, 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to będzie następowało porównanie z teraźniejszością wizji przedstawionych przez uczestników.

Serdecznie gratulujemy Arkowi sukcesu!

Źródło: https://lowicz24.eu/artykul/sukces-ucznia-sp-nr-7/1054923

Data dodania: 2020-09-05 17:26:15