Spotkanie z pisarzem

13 maja 2022 r. uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili Bibliotekę Miejską w Łowiczu. Uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Pawłem Wakułą, znanym polskim rysownikiem i pisarzem. Odbyło się to w ramach Jubileuszowych X Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach. Historie małe i duże”. Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Gdy (pra) dziadkowie byli dziećmi - ich świat na starej fotografii”. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IIIb - Emilia Zawiślak. W nagrodę otrzymała książkę pisarza z dedykacją.

W tym dniu uczniowie zwiedzili również krypty prymasowskie w bazylice katedralnej nazywanej Wawelem Mazowsza. Pod posadzką kościoła spoczywa 8 z 12 arcybiskupów gnieźnieńskich - prymasów Polski, szczątki duchownych oraz osób świeckich.

Agnieszka Gajda, Ewa Stępniewska, Dorota Szalewicz, Marta Szram

Data dodania: 2022-05-15 22:13:28