Siódemka najlepsza pod siatką

Tuż przed świętami (18 grudnia), w siatkarskich eliminacjach miejskich rywalizowało pięć szkół, które walczyły o awans na zawody powiatowe. Prawo do dalszej gry miały zespoły z dwóch pierwszych miejsc. Turniej miejski chłopców rozgrywany w ramach Igrzysk Dzieci był wyrównany, ale najlepiej zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łowiczu, którzy zdobyli tytuł mistrza Łowicza.

W zawodach, rywalizowano systemem „każdy z każdym”, zatem rozegrano 10 spotkań. Podopieczni Zbigniewa Łazińskiego z SP 7 wygrali swoje wszystkie cztery pojedynki.

W składzie SP 7 Łowicz grali: Michał Śmiałek, Bartosz Ciupa, Antoni Kłosik, Grzegorz Karda, Filip Golec, Jakub Chmielecki, Aleksander Rutkowski, Julian Graczyk, Antoni Nalepa i Wojciech Makowski.
Bardzo ambitnie walczyły też dziewczyny. Nasza drużyna pokonała SP Pijarską, która wygrała cały turniej i wygrałą z SP 4, ale minimalne porażki z SP 2 i SP 1 dały naszej drużynie 4. lokatę.
W składzie dziewczyn grały: Laura Popińska, Marcelina Bogus, Natalia Krystianik, Natalia Durka, Julia Kucińska, Julia Bura, Agnieszka Matyjas, Katerina Shatanksa i Kira Syntek.
Wielkie brawa dla uczniów za chęci do walki i zaangażowanie.

Zbigniew Łaziński

Data dodania: 2023-12-19 16:24:15