ROK SZKOLNY 2020/2021

Regulamin biblioteki Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami

Integracyjnymi w Łowiczu

obowiązujący w czasie pandemii COVID – 19

1. Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie i pracownicy szkoły.
  1. Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z opracowanym harmonogramem wypożyczeń.
  1. Należy przestrzegać przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, np. stosować jednorazowe rękawiczki lub płyn dezynfekujący.
  1. W pomieszczeniu biblioteki zabrania się korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (np. ekrany dotykowe).
  1. Maksymalnie do biblioteki mogą wejść dwie osoby: jedna wypożyczająca, druga oczekująca. Powinny one zachować bezpieczną odległości 1,5-2 m od pozostałych użytkowników i bibliotekarza.
  1. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
  1. Czytelnicy mogą składać zamówienia książek drogą elektroniczną przyjętą w szkole - e-dziennik.

8. Bibliotekarz obsługujący czytelników jest zobowiązany do stosowania zasad profilaktyki zdrowotnej, dezynfekowania rąk lub zakładania jednorazowych rękawic ochronnych.

1. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników są oznakowane datą zwrotu, odłożone w odrębne miejsce oraz poddane 2-dniowej kwarantannie (zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.).
  1. W czasie przerwy w bezpośredniej obsłudze użytkowników biblioteki prowadzone są prace porządkowe: wietrzenie sali, dezynfekowanie blatów, klamek i innych powierzchni dotykanych przez czytelników.

Ewa Stępniewska

Harmonogram wypożyczeń

Uczniowie klas I –III wypożyczają książki podczas 1, 2 i 3 przerwy.

Starsi, z klas IV –VIII korzystają z biblioteki od długiej przerwy .

Zmiany w zakładce biblioteka

Na stronie szkoły, w zakładce biblioteka szkolna zostały utworzone nowe zakładki. Ich zadaniem jest łatwiejszy dostęp do informacji dotyczących działań naszej biblioteki. Oto ich nazwy.

KONKURSY, ZABAWY LITERACKIE, tu znajdziecie informacje dotyczące konkursów czytelniczych organizowanych  w naszej bibliotece lub przez nią upowszechnianych.

Z kolei w WYDARZENIACH CZYTELNICZYCH będą umieszczane bieżące wiadomości dotyczące szkolnych i ogólnopolskich akcji czytelniczych oraz kampanii  społecznych związanych z wydarzeniami czytelniczymi, społeczno- kulturalnymi, patriotycznymi.

Natomiast RECENZJE KSIĄŻEK to zakładka, w której będą publikowane, jak wskazuje nazwa, recenzje książek nadesłane przez czytelników lub opracowane przez uczniów ze szkolnego koła „Bibliofil”.

Nowości czytelnicze w naszej bibliotece

W ostatnim czasie do biblioteki zostały zakupione nowe lektury. Są to przede wszystkim tytuły, o które często pytaliście a nie było ich w szkolnym księgozbiorze, bądź były w pojedynczych egzemplarzach.

Książki czekają na czytelników!  Zapraszam!

PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Data dodania: 2020-09-27 12:24:15