Uprzejmie informujemy, że z dniem 08.03.2024 r. SP7 Łowicz posiada nowy adres e-mail: sekretariat@sp7lowicz.pl. Prosimy o aktualizację naszego adresu w Państwa skrzynce kontaktowej.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

RECENZJE KSIĄŻEK

Tytuł: Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?

Autor: Leszek Kołakowski

 

Tytułowy nosorożec ma pecha. Jest od dawna przybity faktem, że nie potrafi… latać.

Tak bardzo chciałby być kimś innym, niż jest. Jego dobry znajomy wróbel pokazuje mu różne przedziwne sposoby na spełnienie niedorzecznego pragnienia.

Czy jednak słusznie podtrzymuje jego złudne nadzieje i dlaczego nosorożec ślepo wierzy w to, co niemożliwe? Czy dokonując określonych wyborów powinien kierować się rozsądkiem czy marzeniem? Czemu nie potrafi zaakceptować siebie takim jakim jest? Czy problemy nosorożca nie są przypadkiem nam znane?

Odpowiedź na te pytania, zarówno dzieci jak i dorośli znajdą w tej książce.

 

 

Tytuł: Afryka Kazika

AutorŁukasz Wierzbicki

Ta pozycja rozbudza ciekawość i zachęca do podróżowania. Jest fenomenalna, ponieważ opisuje prawdziwą historię, jest pełna przygód i miłości do natury. Mówi także o odwadze, która zachwyci każdego młodego człowieka i która pokaże mu,  że także on może dokonać rzeczy niemożliwych.

 

 

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - recenzja "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupery

Antoine de Saint-Exupery jest autorem tej książki. Opowiada o małym chłopcu, który wyrusza w podróż w celu znalezienia przyjaciela. Autor ukazał, że dorośli nie rozumieją świata małych dzieci.
Wędruje po różnych planetach, lecz nie może znaleźć tego jedynego swojego przyjaciela, który był by dla niego i na odwrót dobry. Opowiadając swoją przygodę z dzieciństwa autor ośmiesza dorosłych jakoby nie mieli wyobraźni, gdyż jego rysunek przedstawiający słonia połkniętego przez węża brali za kapelusz.
Bohaterzy książki, mimo iż powstała ona w 19. wieku postawy i sposoby widzenia świata są podobne na dzień dzisiejszy. Mały Książę nasz główny bohater interesuje się wszystkim dookoła. Nawet obok pijaka nie przeszedł obojętnie tylko zadał mu kilka. Opowiadanie to ukazuję też jak może być czasem zgubna miłość. Uczy również jak zrozumieć innego człowieka i jeśli się coś oswoi lub zaprzyjaźni się z kimś to jest się za tę przyjaźń odpowiedzialny. Według mnie książka jest dobrą lekturą dla dorosłych by chociaż przez chwilę odciągnąć się od codzienności i pracy zaś młodszym czytelnikom pokazuje, jak powinien lub jak nie powinien zachowywać się. W większości książka ukazuje miłość, przyjaźń oraz odpowiedzialność Małego Księcia. Zawiera znaczną ilość aforyzmów i mądrych stwierdzeń Małego Księcia albo innych bohaterów.

Opracowała: Julia Majcher kl. VIIc

 

 

Data dodania: 2020-09-26 20:51:35
Data edycji: 2020-10-26 20:56:20
Ilość wyświetleń: 756

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej