Przygoda z kodowaniem

Uczniowie klas drugich swoją przygodę z kodowaniem rozpoczęli w klasie pierwszej. W tym roku szkolnym po raz kolejny biorą udział w VII już edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy dzieci programować”. Celem programu jest wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć. Uczniowie poprzez zabawę uczą się logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania, planowania i dostrzegania zależności. Rozwijają kreatywność, pracują  w zespołach, szukając kompromisów i optymalnych rozwiązań różnych stawianych problemów. W czasie zajęć pozalekcyjnych „Klucz do kodowania” korzystają z edukacyjnej maty, krążków, kolorowych kubeczków, Ozobotów, puzzli do Ozobota, tabletów i tablicy multimedialnej. Wszystkie rodzaje aktywności, z którymi dzieci spotykają się na zajęciach, sprawiają im radość i satysfakcję. Po zakończeniu każdej edycji Programu uczniowie otrzymują pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w zajęciach z kodowania.

Opracowały: Agnieszka Gajda, Marta Szram

Data dodania: 2021-06-01 11:41:56