Przegląd Talentów 2024

     W każdym człowieku drzemie jakiś talent. Trzeba go tylko umieć w sobie odnaleźć. Utalentowanych uczniów jest u nas w szkole bardzo dużo. Udowadniają to szkolne konkursy. Ten najważniejszy, to oczywiście „Szkolny Przegląd Talentów”. Stał się on już naszą szkolną tradycją. W tym roku do wiosennego konkursu zgłosiło się aż 42 uczniów. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs rysunkowy. Uczestnicy rysowali panią Wiosnę. Powstało 25 przepięknych prac, które wyeksponowano na scenie podczas przeglądu. Nagrody przydzielono w następujących kategoriach: „muzyka i taniec”, „rysunek” oraz „inne talenty”.

Ważnym elementem Dnia Wiosny była prezentacja przedstawienia przygotowanego przez szkolne koło teatralne, którego opiekunem jest pani Anna Kutkowska. Sztuka napisana i zaprezentowana przez członków koła dotyczyła problemu tolerancji oraz akceptacji „inności”. Jest ona częścią programu edukacyjnego „Każdy ma w sobie coś” realizowanego w szkole od grudnia. Celem projektu jest uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby swoich kolegów i koleżanek, w tym uczniów z niepełnosprawnościami. W ramach projektu wychowawcy przeprowadzili także lekcje o tej tematyce na godzinach z wychowawcą zaś Samorząd Uczniowski przygotował prezentację  na szkolnym korytarzu na temat tolerancji.

Święto Wiosny to także czas, kiedy uczniowie drogą plebiscytu wybierają „Osobowość szkoły”. Tytuł ten otrzymuje uczeń, który jest wyjątkowo zaangażowany i ma pozytywny wpływ na codzienne życie szkoły. W tym roku do tytułu nominowano sześciu uczniów. Otrzymał go Aleksander Rutkowski z klasy 6b. Gratulujemy!

Wyniki tegorocznego „Przeglądu talentów”:

Kategoria „muzyka i taniec”

I miejsce – Maria Puchalska i Viga Gawęcka (taniec)

II miejsce – Natalia Żyto (śpiew)

III miejsce – Alicja Cieślak i Marta Pawlak (taniec)

wyróżnienie – Helena Błaszczyk (śpiew)

Kategoria „inne talenty”

I miejsce – Oskar Jędrachowicz i Adam Zawadzki (układ gimnastyczny)

II miejsce – Kosma Cichal (recytacja)

III miejsce – Filip Golec (układanie kostki Rubika)

wyróżnienie – Jan Budzyński (recytacja)

Kategoria „rysunek”