Projekt „KWIECISTA SIÓDEMKA”

W sobotę, 21 października na terenie naszej szkoły odbyła się akcja sadzenia roślin w ramach projektu „Kwiecista Siódemka”. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 23 tys. złotych z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na rok 2023. Inicjatorem przedsięwzięcia był radny Lech Aniszewski, a koordynatorem Mariusz Siewiera z Łowickie.pl. Szczegóły ustalano z Panią Marią Wojtylak, ówczesną dyrektor szkoły. Projekt zagospodarowania terenu przygotowała pracownia – Projektowanie Ogrodów Michalina Ługowska.

W sobotnie popołudnie Uczniowie, Rodzice i Pracownicy szkoły posadzili ponad 400 roślin, które będą zdobiły teren szkoły przez długie lata. Był również czas na odpoczynek, podczas którego można było skosztować pysznych ciast upieczonych przez rodziców i wypić herbatę przygotowaną przez pracowników obsługi szkoły.

Zbigniew Łaziński

Fotografie: Łowickie.pl | Łowicz | Facebook