Projekt ekonomiczny - Małe Miasto

120 dzieci z łowickich szkół podstawowych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego brało udział w projekcie ekonomicznym „Małe Miasto”.

Podczas tygodniowych warsztatów dzieci nie tylko w teorii, ale również w praktyce, przekonały się, jak funkcjonują dorośli w świecie ekonomii. Za swoją tygodniową pracę otrzymały pensję. Od wynagrodzenia musiały zapłacić podatek, zaś to, co im pozostało, mogły wydać ostatniego dnia, podczas zaplanowanego kiermaszu.

Uczestnicy zajęć przez tydzień „wcielali się” w policjanta, strażaka, lekarza, sprzedawcę, kucharza, budowlańca czy bankowca. Celem projektu było uświadomienie najmłodszym jak zarządzać pieniędzmi, aby przede wszystkim nauczyły się szanować pracę rodziców, swoją i innych oraz zrozumiały, że pieniądze w portfelu daje nam praca, a nie bankomat.

Ponadto zadaniem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy na temat obrotu i wartości pieniądza oraz pokazanie technik funkcjonowania gospodarki krajowej, czyli tego, na czym polega praca, wynagrodzenie, podatki.

„Małe miasto” w Łowiczu zorganizowała miejscowa Fundacja „Czyń dobro” imienia Jana Pawła II przy wsparciu ratusza. Partnerem strategicznym była Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Projektowi patronuje redakcja „Dziennika Łódzkiego” i „Naszego Miasta”.

W projekt zaangażowało się 21 firm z Łowicza i okolic. Są to m.in. policja, straż, ratownictwo medyczne, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, sanepid, firmy Polonia, Urbanek, Syntex, Poligrafia, Eko-plast, Patio Color czy Gacek-Medalierstwo.

Źródło: https://lowicz24.eu,   http://lowicz.naszemiasto.pl

Data dodania: 2018-10-19 20:38:00