Program profilaktyczny ''Trzymaj formę''

W roku szkolnym 2021/2022 klasy siódme realizowały program profilaktyczny "Trzymaj formę". Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, zasad zbilansowanego odżywiania połączonych z regularną aktywnością fizyczną. W ramach tego projektu 05.04.2022 r. klasa VIIc zrealizowała przedstawienie prozdrowotne dla dzieci z klasy I-III szkoły podstawowej. Uczniowie zwrócili uwagę, jakie produkty są zdrowe, a których należy unikać. Barwne stroje, zaangażowanie młodych aktorów zostało po spektaklu ocenione gromkimi brawami przez młodszych kolegów.

Na końcu odbył się jeszcze krótki quiz dotyczący zasad właściwego odżywiania. Natomiast  klasa VIIa 06.04.2022 r. przygotowała dla młodszych kolegów konkursy prozdrowotne. Podczas degustacji soków dzieci oceniały między innymi smak i jakość potraw. Zastanawiały się, które warto jeść ze względu na walory zdrowotne. Nauczyły się układu tanecznego do piosenki o "witaminkach". Warto podkreślić, że uczniowie klas siódmych przygotowali projekty samodzielnie, wykazując się dużą kreatywnością i zaangażowaniem.

Beata Kapusta

Data dodania: 2022-04-10 21:32:49