Próbny egzamin ósmoklasisty

Zgodnie z informacją dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 17 lutego 2021 r. dotyczącą testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty (tzw. próbnego egzaminu ósmoklasisty) informujemy, że  w naszej szkole odbędą się testy diagnostyczne od 17 do 19 marca br., według poniższego harmonogramu:

17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski,

18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka,

19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki angielski.

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

Test zostanie przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi).

Diagnoza będzie przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.
Przypominamy, że w 2021 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki.
Zmianie – w stosunku do egzaminów w latach 2019–2020 – ulegnie również liczba punktów, jaką można uzyskać za rozwiązanie zadań w danym arkuszu egzaminacyjnym.
Wszystkie szczegóły dotyczące egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów są dostępne w aneksach do informatorów o egzaminie ósmoklasisty na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na to, że zadania w teście diagnostycznym mogą dotyczyć zagadnień lub lektur obowiązkowych nieomawianych na lekcjach do połowy marca br. Informujemy ósmoklasistów o przyczynie ewentualnych trudności w rozwiązywaniu niektórych zadań w teście w takiej sytuacji oraz możliwości powrotu do nierozwiązanych zadań po realizacji danego zagadnienia na lekcjach.
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Można z tych stron nieodpłatnie pobrać:
- informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów, w tym aneksy do informatorów zawierające wymagania egzaminacyjne obowiązujące w roku szkolnym 2020/2021,
- przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów,
- arkusze próbnych egzaminów ósmoklasisty z ubiegłych lat,
- arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r. i 2020 r.,
- osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych,
- filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

Data dodania: 2021-02-19 17:33:04
Data edycji: 2021-02-19 18:21:32