Powitanie jesieni

Na powitanie kalendarzowej jesieni – 23 września uczniowie klasy III a i III b wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego w Nieborowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach pieczenia chleba. Dzieci samodzielnie przygotowały ciasto na chleb, wypiekały podpłomyki i wyrabiały masło. Poznały tradycyjny sposób uprawy zbóż w dawnych czasach. Z wielkim zaangażowaniem młócili zboże za pomocą cepa. Dużą atrakcją było również karmienie zwierząt oraz relaks i wspólne zabawy w „Leśnej Krainie”. Na zakończenie gospodyni przygotowała dla uczestników warsztatów poczęstunek, który składał się z wcześniej wypieczonego przez dzieci chleba, masła, smalcu domowej roboty, ogórków kiszonych, domowych konfitur i herbatki.

Marta Szram, Agnieszka Gajda, Dorota Szalewicz

Data dodania: 2021-10-03 21:37:31