OSOBOWOŚĆ SZKOŁY

Osobowość Szkoły to nagroda, która trafia do ucznia, który wyróżnia się swoją charyzmatyczną postawą w gronie naszej szkolnej społeczności. Uczeń ten pomaga innym, biorąc udział w akcjach charytatywnych lub inicjując je, działa aktywnie na rzecz szkoły, reprezentuje ją w konkursach, uroczystościach, jest wzorem godnym naśladowania, otrzymał co najmniej ocenę bardzo dobrą z zachowania.

Każda klasa miała możliwość zgłoszenia do tej nagrody dwie osoby. Spośród tej grupy komisja konkursowa wyłoniła 6 osób, które najlepiej spełniają te kryteria. Są to:

1. Aleksander Rutkowski – klasa 4 b,
  2. Hanna Wróbel – kl. 7a,
  3. Arkadiusz Waracki – kl. 7a,
  4. Marcin Szczęsny – kl. 8a,
  5. Andrzej Szczepanik – kl. 8b,
  6. Wiktoria Motyl – kl. 8c.

W najbliższy czwartek odbędzie się szkolne referendum, w którym wybrane zostaną dwie osoby z najwyższą liczbą uzyskanych głosów i one właśnie otrzymają statuetkę “Osobowości Szkoły”. Od tego roku wyróżnienie to nosić będzie honorowe miano “Nagrody im. Piotra Wysockiego”, nauczyciela naszej szkoły, laureata tej nagrody w kategorii “nauczyciele”, którego z wielkim smutkiem pożegnaliśmy we wrześniu tego roku. Otrzymanie jej przez ucznia to szczególne wyróżnienie.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem nominowanych do tego tytułu uczniów:

Aleksander Rutkowski

Uczeń klasy IV b. Przejawia niezwykły, jak na swój wiek talent pisarski. Autor książki “Mały  urwis. Kataklizm”. Dzięki tej książce nazwisko Olka stało się znane nie tylko w Łowiczu, ale także poza nim. Jest niezwykle koleżeński i uczynny. Zawsze chętnie pomaga innym. Włącza się w organizację imprez klasowych i szkolnych.

Marcin Szczęsny

Uczeń klasy 8a. Od lat aktywnie pracuje w samorządzie klasowym oraz szkolnym.  Chętnie  i bezinteresownie pomaga innym. Z własnej inicjatywy uczestniczy w wydarzeniach klasy jak i szkoły. To urodzony społecznik o wielkiej pasji i chęci wspierania innych. Współorganizował wiele szkolnych wydarzeń i uroczystości w tym międzyklasowe mecze piłki nożnej. Prowadził szkolne apele. Wykazuje się niezwykłą inicjatywą oraz pomysłowością. Nigdy nie odmawia pomocy.  Jest bardzo koleżeński i otwarty na ludzi. Interesuje się sportem, gra w koszykówkę w klubie UMKS Księżak Łowicz.

Data dodania: 2022-03-14 17:51:48
Data edycji: 2022-03-14 18:39:46