ORGANIZACJA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2021

Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji tegorocznego Egzaminu Ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 7 w Łowiczu.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Przedmiot

Miejsce / Czas

Godzina przyjścia do szkoły

Przybory

(wtorek)

J. polski

sala gimnastyczna / 120 min.

(uczniowie uprawnieni do dostosowania warunków i form egzaminu 180 minut)

wejście:

- klasa A sektorem A,

- klasa  B sektorem C,

(czarny wkład)

(środa)

sala gimnastyczna / 100 min.

(uczniowie uprawnieni do dostosowania warunków i form egzaminu 150 minut)

(czarny wkład);

linijka

(czwartek)

J. angielski

sala gimnastyczna / 90 min.

(uczniowie uprawnieni do dostosowania warunków i form egzaminu 135 minut)

(czarny wkład)

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej z trzech przedmiotów obowiązkowych zgodnie z harmonogramem:

1. Uczniowie przychodzą do szkoły punktualnie na wyznaczoną godzinę.
  2. Uczniowie po wejściu do szkoły  pozostawiają odzież wierzchnią, urządzenia telekomunikacyjne, torby w wyznaczonym miejscu.
  3. Uczniowie mogą wnieść na salę: małą butelkę wody, chusteczki do nosa, przybory jw.
  4. Uczniowie opuszczają budynek i otoczenie szkoły bezzwłocznie po zakończeniu egzaminu.
  5. Uczniowie na terenie szkoły bezwzględnie podporządkowują się nauczycielom i pracownikom odpowiedzialnym za organizację egzaminów.
  6. Wybrane zasady bezpieczeństwa określone w wytycznych MEiN, MZ, GIS:
  • Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
  • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek.
  • Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych i linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  • Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
  • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos (maseczką).
  • Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub po podejściu zdających do stanowiska egzaminacyjnego. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5 - metrowego odstępu).
  • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
    1) podchodzi do niego przewodniczący albo członek zespołu nadzorującego egzamin, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
    2) wychodzi do toalety,
    3) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
  • Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

Szczegółowe zasady bezpieczeństwa określają Wytyczne MEiN, MZ, GIS dostępne po kliknięciu w ten link

Prezentacja EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021

NOWA ERA - wskazówki na ostatnią prostą przed egzaminem:

(7) Egzamin ósmoklasisty - ostatnia prosta, cz.1: Stres. Wróg czy przyjaciel? Jak sobie z nim poradzić? - YouTube

(7) Egzamin ósmoklasisty - ostatnia prosta, cz.2: Jak skutecznie przygotować się do egzaminu? - YouTube

(7) Wskazówki na ostatnią prostą przed egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego! - YouTube

(7) Wskazówki na ostatnią prostą przed egzaminem ósmoklasisty z matematyki! Pisz! - YouTube

(7) Wskazówki na ostatnią prostą przed egzaminem ósmoklasisty z matematyki! Nie daj się przestraszyć! - YouTube

(7) Wskazówki na ostatnią prostą przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego! - YouTube

Data dodania: 2021-05-21 20:51:08
Data edycji: 2021-05-21 21:28:18