Nominacje do tytułu ''Osobowość Szkoły''

"Osobowość Szkoły" to tytuł przyznawany przez społeczność szkolną poprzez głosowanie w plebiscycie. Otrzymuje go uczeń, który jest wyjątkowo zaangażowany i ma pozytywny wpływ na codzienne życie szkoły. W tym roku do tytułu nominowano sześciu uczniów. Kandydaci wyróżniają się szeregiem pozytywnych cech, które sprawiają, że nasze szkolne życie staję się barwniejsze i przyjemniejsze.

Nasi nominowani:

ALEKSANDER BOCHNIAK - OSOBOWOŚĆ KLASY 4 B

Olka cechuje bardzo wysoka kultura osobista.   W życiu codziennym zawsze posługuje się zwrotami grzecznościowymi. Z szacunkiem podchodzi do każdego nauczyciela i ucznia. Wyróżnia się empatią i chęcią pomocy innym. Działa w klasowej sekcji „Pomocna dłoń”. Od kilku lat należy do drużyny harcerskiej i jak przystało na harcerza jest honorowy i przyjacielski. Troszczy się o dobre samopoczucie i swoich kolegów i koleżanek. Jego przyjacielska i uczynna postawa sprawia, że jest szanowany i lubiany nie tylko w klasie, ale i w szkole. Aleksander lubi czytać książki, budować z klocków lego. Przyjemność sprawia mu też rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek. Pasjonuje go odszukiwanie i wykreślanie słów na tzw. wykreślankach. Jest osobą godną naśladowania.

KACPER WRÓBEL – NOMINOWANY PRZEZ KLASĘ 5A

Kacper jest niezwykle pomocną, koleżeńską i utalentowaną osobą z ogromnym poczuciem humoru. Jest bezkonfliktowy, tolerancyjny, uczciwy, wyrozumiały i ciężko go wyprowadzić z równowagi, gdyż potrafi okazać dużo dystansu nawet do samego siebie. Obiektywnie ocenia i rozwiązuje trudne sytuacje. Angażuje się we wszystkie szkolne akcje charytatywne oraz dba o wystrój sali. Jest drobniutki, ale to tytan siły i prędkości. Reprezentuje szkołę w zawodach pływackich oraz lekkoatletycznych. Pobił rekordy szkoły w biegach oraz innych ćwiczeniach gimnastycznych. Odznacza się wysoką kulturą osobistą. Prywatnie gra w Miejskim Klubie Sportowym Pelikan oraz rozgrywa partyjki szachowe. Jest niezwykle obowiązkowy i zawsze przygotowany do zajęć. Dzięki wzorowemu charakterowi pisma cała klasa nadrabia szkole zaległości:) Jego średnia ocen to 5, 75, a zachowanie wzorowe.

ANASTAZJA MADEJ – NOMINOWANA PRZEZ KLASĘ 5B

Dziewczynka bardzo angażuje się w życie klasy. Aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych, wspierając potrzebujących oraz inicjując nowe inicjatywy charytatywne: zbieranie karmy, dekorowanie klasy. Uczestniczy też w życiu szkolnym. Jej umiejętności śpiewu i gry na instrumentach wzbogacają szkolne uroczystości i imprezy, czyniąc je bardziej barwnymi i atrakcyjnymi dla wszystkich uczestników. Współtworzy gazetkę klasową. Motywuje swoje koleżanki i kolegów do działania. To pogodna osoba, która chętnie pomaga słabszym. Nie boi się stanąć w obronie pokrzywdzonej osoby. Zawsze można liczyć na jej pomoc.

BARTOSZ BIEGUSZEWSKI - ZGŁOSZONY DO PLEBISCYTU PRZEZ KLASĘ 6A

Bartek działa aktywnie na rzecz szkoły, zarówno w Samorządzie Uczniowskim jak i klasowym. Wyróżnia się charyzmatyczną postawą, która inspiruje innych do działania i aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły. Jest otwarty na nowe pomysły i kreatywny. Wzorowo wywiązuje się ze swoich obowiązków w Szkolnym Samorządzie. Jest osobą, która pierwsza zgłasza się do wykonania zadania i ostatnia wychodzi ze szkoły po jego realizacji. Można na nim polegać w każdej sytuacji.  Ma pomysły i nie boi się ich realizować. Ma swoje zdanie i umie go bronić. Pomaga w organizacji szkolnych uroczystości.

ALEKSANDER RUTKOWSKI NOMINOWANY DO TYTUŁU PRZEZ KLASĘ 6B.

Uczeń ma nienaganną kulturę osobistą, włącza się w życie klasy i szkoły. Wzorowo pracuje w Samorządzie Uczniowskim. Pełni w nim funkcję wiceprzewodniczącego. Wielokrotnie występował podczas imprez i uroczystości szkolnych. Jest również niezwykle koleżeński, empatyczny, wspiera kolegów i koleżanki. Reprezentuje szkołę w różnego rodzaju konkursach i zawodach, wzbogacając tym samym naszą społeczność o kolejne sukcesy i osiągnięcia.

GABRIELA PLICHTA ZGŁOSZONA DO TYTUŁU PRZEZ KLASĘ 7A

Gabrysia jest osobą godną naśladowania. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, reprezentuje szkołę w zawodach sportowych oraz bierze udział w zawodach międzynarodowych w łyżwiarstwie synchronicznym. Podczas klasowych wydarzeń aktywnie bierze udział w planowaniu, chętnie się wypowiada na forum grupy, uczestniczy we wszystkich wydarzeniach klasowych i szkolnych. Prowadzi perfekcyjnie swoje zeszyty ;) Jest miłą i pogodną osobą.

Serdecznie gratulujemy naszym nominowanym i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i zaangażowania w życie klasy i szkoły!

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w dniu 21 marca.

Renata Hymka

Data dodania: 2024-03-19 16:15:51