Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Nasze uczennice laureatkami konkursu katyńskiego

Nasze uczennice laureatkami konkursu katyńskiego

Marta Szczęsna i Martyna Wróbel z kl. III A gimnazjum zostały laureatkami X edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Muzeum Katyńskim.

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie karty z albumu, poświęconej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Komisja Konkursowa, oceniając nadesłane prace, brała pod uwagę m.in. stronę merytoryczną pracy, jej projekt graficzny, estetykę, ale również oryginalność pomysłu.
Nasze uczennice przygotowały kartę poświęconą ppor. Antoniemu Terebińskiemu. Urodził się on 20 marca 1912 r. w Łowiczu. W 1933 r. ukończył Dywizyjny Kurs Podchorążych Rezerwy przy 18 Pułku Piechoty w Skierniewicach. Następnie przeniesiono go do rezerwy. Pracował wówczas jako nauczyciel w szkole powszechnej w Łaziskach w powiecie sochaczewskim. W 1937 r. przeniesiono go do stacjonującego w Łowiczu 10 Pułku Piechoty. W 1939 r. został pojmany przez Sowietów i osadzony w obozie kozielskim. Zamordowany najprawdopodobniej w lesie katyńskim.

Do Instytutu Pamięci Narodowej wpłynęły 264 prace konkursowe. Nagrodą I stopnia, którą jest udział w wyjeździe edukacyjnym na Białoruś, uhonorowano autorów 17 najlepszych prac z całej Polski. Nasze uczennice znalazły się w tym gronie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun - Piotr Wysocki

 

Data dodania: 2019-06-19 20:08:01
Data edycji: 2019-06-21 21:38:55
Ilość wyświetleń: 378

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button