Uprzejmie informujemy, że z dniem 08.03.2024 r. SP7 Łowicz posiada nowy adres e-mail: sekretariat@sp7lowicz.pl. Prosimy o aktualizację naszego adresu w Państwa skrzynce kontaktowej.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Nasi uczniowie z wizytą w Szwecji

            Rankiem, 22 maja, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Łowiczu pod opieką nauczycieli: Eweliny Szczepanik, Agnieszki Bartochowskiej, Marty Stefańskiej i Anny Paradowskiej wyruszyli poznać historię i bogactwo Morza Bałtyckiego. Wyprawę rozpoczęli od wizyty w Zamku Krzyżackim w Malborku, gdzie poznali przyczyny konfliktu polsko-krzyżackiego, podziwiali bursztynowe ozdoby oraz rycerskie uzbrojenie, dowiedzieli się, jak wyglądało codzienne życie w zamku. Najodważniejszym nie straszny był nawet spacer w jego podziemiach.

            W godzinach wieczornych uczniowie dojechali do portu w Gdyni, gdzie czekała ich odprawa promowa. W blasku zachodzącego słońca wyruszyli w zamorską wyprawę do krainy Wikingów- Szwecji. Podczas rejsu mogli poczuć się jak prawdziwi marynarze, zwiedzali statek, a także udali się na górny pokład, gdzie mogli obserwować otwarte morze.

            O wschodzie słońca wpłynęli do Karlskrony. Tutaj odwiedzili Muzeum Morskie, poznali historię i zwyczaje Wikingów, dowiedzieli się, jak przebiegały pierwsze próby nurkowania, mogli zasiąść za sterami U-boota. W portowym miasteczku podziwiali drewnianą architekturę. Dowiedzieli się, dlaczego w oknach szwedzkich domów nie ma firanek i co oznaczają lampki stawiane na parapetach. Najdłuższym szwedzkim mostem przeprawili się na bajecznie zieloną Olandię, która słynie z zabytkowych, drewnianych wiatraków. Uczestnicy wyprawy rozszyfrowywali pismo runiczne w Lerkaka oraz podziwiali zachód słońca ze wzgórza zamku w Kalmarze. Stąd powrócili do Karlskrony i wypłynęli w powrotny rejs.

            Piątkowy ranek wycieczkowicze przywitali w gdyńskim porcie. Po śniadaniu rozpoczęli zwiedzanie nabrzeża, gdzie zacumowany jest „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży”. Popołudnie spędzili spacerując po sopockiej plaży.

            Wycieczka była nie tylko niezapomnianą przygodą obfitującą w wiele wrażeń i emocji, ale również ciekawą lekcją historii i geografii. Dała uczniom możliwość sprawdzenia umiejętności językowych w życiu codziennym.

Ewelina Szczepanik

Data dodania: 2024-06-02 18:12:16
Data edycji: 2024-06-05 19:37:04
Ilość wyświetleń: 223

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej