Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

w ruinach zamku prymasowskiego z udziałem uczniów naszej szkoły

Nasi uczniowie kolejny raz wzięli udział w ogólopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Tym razem do współorganizacji tego projektu zaprosiła nas Miejska Biblioteka A.K. Cebrowskiego. Tegoroczną lekturą była powieść E. Orzeszkowej "Nad Niemnem". Patronat Honorowy nad wydarzeniem, podobnie jak w poprzednich edycjach, objęła para prezydencka.

W ogrodach zamkowych można było przyglądać się weselu Elżuni, córki Fabiana Bohatyrowicza i Franciszka Jaśmonta oraz wydarzeniom z salonu Emilii Korczyńskiej. Nasi uczniowie, którzy wcielili się w powieściowych uczestników wesela, witali przybyłych do ruin zamku gości. Uczniowie Pijarskich Szkół Królowych Pokoju zabrali nas w świat problemów ówczesnej społeczności. Licznie zgromadzona publiczność nie kryła zachwytu scenkami weselnymi przedstawianymi przez uczniów "Siódemki" jak również inscenizacją przygotowaną przez młodzież licealną.

Naszych uczniów przygotowywały panie: Ewa Stępniewska, A. Kłosińska, E. Szczepanik.

Data dodania: 2023-09-09 19:54:33
Data edycji: 2023-09-16 18:35:06