Nagroda w konkursie KSIĄŻKA MÓWI

5000 zł na książki do biblioteki szkolnej dla „łowickiej siódemki” za udział w konkursie KSIĄŻKA MÓWI

Książka Mówi to konkurs zorganizowany przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach przy współpracy Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi.

Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa przez zainteresowanie i poznanie twórczości Karola Wojtyły, upowszechnianie jego myśli, rozważań na uniwersalne tematy takie jak życie, śmierć, wiara, moralność, sztuka, przyjaźń,  miłość, rodzina, wolność, solidarność, patriotyzm. Dodatkowo również kształcenie języka i umiejętność pięknego czytania oraz praca nad dykcją. Adresatami konkursu są uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego.

Konkurs trwa od 14 września do 30 listopada 2020r. i jest podzielony na trzy etapy: szkolny, rejonowy, wojewódzki. Uczniowie zgłoszeni do konkursu przygotowują indywidualnie do przeczytania dwa utwory literackie dowolnie przez siebie wybrane. Fragment prozy o objętości około pół strony i wiersz. Ocenie nie podlega wybór tekstu, a jego interpretacja.

W Szkole Podstawowej nr 7 w Łowiczu do konkursu przystąpiło pięciu uczniów. Dwie uczennice z klasy VII Wiktoria Motyl i Gabriela Wilk zakwalifikowały sie do etapu rejonowego. Ze względu na zmieniającą się sytuację sanitarno – epidemiologiczną w naszym kraju Wiktoria i Gabriela nie mogły osobiście zaprezentować się przed jury. Ich występ został nagrany w  formie filmu wideo przesłany do organizatorów konkursu.

Nagrodami w konkursie są książki dla dziesięciu szkół, które jako pierwsze zgłosiły uczestników konkursu. 4 listopada otrzymaliśmy miłą wiadomość, że nasza szkoła została nagrodzona zestawem książek do biblioteki szkolnej  o wartości  5000 zł. Nagrodę przekazał Departament Kultury i Edukacji Województwa Łódzkiego. Dodatkowa zaletą nagrody jest to, iż każda z wyróżnionych placówek może przygotować własną listę książek, które chce otrzymać.

Ponadto przewidziano nagrody indywidualne dla trzech laureatów i wyróżnienia dla pięciu uczestników. Wierzymy, że reprezentantki naszej szkoły mają szanse na ich zdobycie. Wyniki etapu rejonowego już w najbliższy piątek (6 listopada).

Wiktoria Motyl Gabriela Wilk

Data dodania: 2020-11-04 17:06:27