Mobilne Planetarium

W dniach 3-5 kwietnia 2024 roku uczniowie wzięli udział w zajęciach poprowadzonych w Mobilnym Planetarium.

Młodzież miała okazję wyruszyć w fascynującą podróż w nieznane zakątki kosmosu, nie opuszczając szkoły. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu kina sferycznego. Przy użyciu specjalnego projektora obraz wyświetlony na powierzchni kopuły o średnicy pięciu metrów oraz wysokości trzech metrów dawał efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwości oglądania obrazu dookoła siebie. Dzięki temu niebo, gwiazdy i planety znalazły się na wyciągnięcie ręki.

Zajęcia wzbogaciły wiedzę uczniów z zakresu astronomii oraz dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Aleksandra Kłosińska

Data dodania: 2024-04-08 23:18:10