Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

W poniedziałek, 20 listopada do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości realizowane przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Pani edukator przeprowadziła dla uczniów i nauczycieli lekcje pokazowe i warsztaty tworząc przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Uczyła pracy zespołowej i odkrywania szkolnych supermocy, czyli naturalnych predyspozycji i talentów uczniów. Dla jednych były to pomysły na automatyzację, dla innych zbudowanie robota, dla innych jeszcze nauka podstaw programowania. 60 uczniów z klas piątych i szóstych w czterech piętnastoosobowych grupach z ogromnym zainteresowaniem wysłuchało, jak w praktyce można wykorzystywać sprzęt zakupiony dzięki Programowi LP. Czym charakteryzują się innowacje technologiczne na miarę XXI wieku, jak powstaje wydruk 3D, czym jest sztuczna inteligencja, do czego służą mikrokontrolery oraz jak wykorzystać Gogle VR? Udział uczniów w zajęciach był bezpłatny.

Agnieszka Łazińska

Data dodania: 2023-11-21 15:03:11