Międzynarodowy Dzień Języka i Kultury Francuskiej

Międzynarodowy Dzień Języka i Kultury Francuskiej miał miejsce 20 marca, ale tak naprawdę cały marzec poświęcony jest różnym wydarzeniom promującym wspaniałą francuską kulturę.
Włączyliśmy się w te obchody, proponując uczniom różne gry, zabawy i konkursy językowe. Obył się pokaz mody francuskiej defilé de mode, w którym królował styl marinière, ale o nagrodach decydowały dopracowane detale i oryginalność strojów. Przenieśliśmy się na Pola Elizejskie dzięki piosence "Aux Champs-Elysées" i "Dernière Danse" nierozerwanie związane z Paryżem i różnymi obliczami miłości.
We współpracy z biblioteką szkolną odbyła się akcja czytelnicza Głośne czytanie Mikołajka i konkurs z savoir-vivre, jak powiesz to po francusku. Klasa 7c, która najbardziej zaangażowała się w organizację i prowadzenie całej imprezy, została nagrodzona książkami, gadżetami językowymi, otrzymanymi z wydawnictw Hachette, Didier i Nowela, Instytutu Francuskiego, oraz szkołę, a także poczęstunkiem z francuskimi przysmakami.
Cieszyliśmy się, słysząc śmiech dzieci, widząc ich aktywność i kreatywność, że mogą realizować swoje pasje i zainteresowania.
A wiosenne słońce, towarzyszące nam tego dnia dawało nadzieję na lepsze jutro.

Małgorzata Wiśniewska

Data dodania: 2022-03-22 20:27:15