„Między nami kobietkami” – spotkanie profilaktyczne

14 marca dziewczęta z klas VII i VI wzięły udział w programie profilaktycznym pt. „Między nami kobietkami” zalecanym przez MENiS w ramach zajęć prozdrowotnych. Program skierowany jest do nastolatek w okresie dojrzewania.

Spotkanie przeprowadziła przedstawicielka firmy Procter and Gamble pani Marta Szewczyk. Tematem przewodnim był czas dojrzewania.
Celem prelekcji było przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki oraz uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania.
Omawiana tematyka ma ułatwić dziewczętom:
• przyswojenie informacji oraz właściwej terminologii o zmianach fizycznych i psychicznych zachodzących w okresie dojrzewania,
• zrozumienie przebiegu faz cyklu menstruacyjnego,
• pokonanie mitów i obaw związanych z miesiączką,
• wyrobienie właściwych nawyków higienicznych.
Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jego uczestniczki otrzymały specjalne zestawy edukacyjne: książeczki informujące o zmianach w ich organizmie w okresie dojrzewania, opracowane przez Centrum Informacji „Always” oraz pakiety próbek produktów higienicznych.

Ewa Stępniewska

Data dodania: 2024-03-14 19:18:14